Gyvenamasis miško šiltnamis

Įsivaizduokite, jog prabundate miške, tarp žolynų, ežero pašonėje. Ne, iš palapinės galvos iškišti nereikia, nereikia net išeiti į vasarnamio terasą, be to, nepuola mašalai. Jus ir unikalią gamtą skiria tik plonytė stiklo linija. Būtent taip ryte jaučiasi suomės Lindos Bergroth svečiai, nakvojantys stiklinėje vilaitėje, labiau primenančioje oranžeriją.

Bet apie viską nuo pradžių. Suomija visuomet garsėjo ne tik kaip ežerų, bet ir kaip pavyzdinio dizaino ir architektūrinių inovacijų kraštas. Architekto Ville Haros ir dizainerės L. Bergroth tandemas pavadinimu „Hel Yes!“ 2010 m. sukūrė modernų sodininkystei skirtą šiltnamį iš saugaus (beskeveldrio) stiklo ir pušies rėmų. Tokio paties pavyzdžio konstrukciją dizainerė susirentė paežerėje ir pritaikė gyvenimui – išklojo medinėmis grindimis, apšvietimui įsirengė saulės kolektorius, iš naudotų plytų pasigamino laiptelius. Namelio fasadinė pusė atgręžta į ežerą, kad jo svečiai netrukdomi galėtų mėgautis gamtovaizdžiu. Sodininkystei skirta manta yra paslėpta patalpos gale esančiame sandėliuke.

Beje, šie nesunkiai sukonstruojami šiltnamiai parduodami visoje Skandinavijoje, o jų sumeistravimui užtenka paprasčiausio atsuktuvo.

Informacijos šaltinis: dailyimprint.blogspot.com

Fotografijos: Arsi Ikäheimone

Facebook comments:

Nėra komentarų »

Dar nėra komentarų.

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

Norėdami komentuoti, turite prisijungti.