Rusnė – 19 loftų ir 1 Gintaro kambarys

"Amber Lofts" projektas

Loftininkų pasaulyje – įžvalgus sprendimas: pirmas specializuotas loftų vystytojas „Concept Lofts“ nusitaikė į Lietuvos pamarį. Naujausias kompanijos projektas – „Amber Lofts“ – pradedamas vystyti Rusnėje. Kalbamės su būsimus loftus planuojančios bendrovės „Conventus“ architektu Antanu Mačiuliu ir direktoriumi Povilu Urbonavičiumi.

Rusnės saloje atostogų dvasia visados buvo ir bus. Gerai įrengtos, patogiam poilsiui pritaikytos patalpos tiesiog leis ilgiau pasimėgauti laisvės ir amžino šventadienio vaibu.

Loft Paper (toliau – L.P.): Iš pirmo žvilgsnio loftai – didžiųjų miestų „užsiėmimas“. Kaip gimė idėja tai perkelti į nedidelį Vakarų Lietuvos regiono miestelį – Rusnę?

Antanas (toliau A.): Teisingai, taip jau susiklostė, kad loftai dažniausiai siejami su miestais. Šia prasme „Amber Lofts“ – unikalus projektas. Nedrįsčiau teigti, kad pasaulyje tai bus pirmieji loftai rekreacinėje vietovėje, tačiau tokių projektų nedaug.

Konkrečiai šis išnaudoja specifinį Rusnės gamtinį ir istorinį statusą, nulemtą geografinių ypatybių. Viena vertus, vietovė yra labai arti gamtos, antra vertus, ji gana gerai urbanizuota, be to, čia gilios laivybos tradicijos. Kai atsirado galimybė naujam gyvenimui prikelti uždarytų dirbtuvių ir sandėlio patalpas, norėjosi jas išnaudoti originaliai – nedaryti kotedžų, bet imtis netradicinių sprendimų, palikti gamybinę dvasią.

Povilas (toliau P.): Projektas „Amber Lofts“ gimė kaip galimybė „įdarbinti“ dar neišnaudotą Rusnės potencialą. Kadangi tiek vystytojas, tiek mes visada stengėmės išsiskirti inovatyvumu, nutarėme išnaudoti visus privalumus ir loftų idėją sujungėme su rekreacija. Taip atsirado kitokie atostogų namai.

L.P.: Kaip manote, ar  projektuoti loftus kurorte sudėtingiau nei didmiestyje?

A.: Tikriausiai sudėtingumo lygis vienodas. Abiem atvejais architektas susiduria su iššūkiais. Projektuojant mieste, tenka derintis prie urbanistinės aplinkos. Įžengus į rekreacinę zoną, egzistuoja specifiniai apribojimai – reikia atsižvelgti į gamtovaizdį.

„Amber Lofts“ atveju esu dvigubai įpareigotas. Kadangi Nemuno sala, kurioje kuriasi „Amber Lofts“, patenka į regioninio parko vizualinės apsaugos zoną, turiu paisyti gamtinių charakteristikų. Taip pat reikia atsižvelgti į istorinę regiono aplinką, prisiderinti prie vokiškos Klaipėdos krašto architektūros.

L.P.: Tai kuo ypatingos „Amber Lofts“ koordinatės? Kokius vietos privalumus išskirtumėte?

P.: Tai – unikalus, tik dar neatrastas kraštas strategiškai patogioje vietoje. Buvusios laivų dirbtuvės įsikūrusios šiek tiek atokiau nuo Rusnės miestelio, saloje. Būdamas ten, esi ir visiškame gamtos prieglobstyje, ir netoli civilizacijos. Nors jautiesi laisvai kaip negyvenamoje saloje, gali būti tikras, kad čia puikiai išvystyta infrastruktūra.

„Amber Lofts“ supa trys vandenys – Baltijos jūra, Kuršių marios, Nemunas. Kadangi čia yra priėjimas prie vandens, atsiranda galimybė užsiimti laivyba. Pvz., kateriu pasiekti Baltijos jūra – juokų darbas.

Be to, Rusnės salą su kitomis vietovėmis jungia sutvarkyti dviračių takai. Pavyzdžiui, pasiekti Nidą dvirate transporto priemone neužtrunka nė valandos: Rusnę ir Uostadvarį jungia 7 km dviračių takas, o nuo Uostadvario į Nidą ir atgal 4 kartus per dieną kursuoja garlaivis.

A.: Daug pasakoti nereikia, užtenka užmesti akį į žemėlapį ir paaiškės, kad kraštas unikalus. Nemuno delta yra kaip Lietuvos Venecija. Gamtos žavesiui nenusileidžia ir charakteringa Mažosios Lietuvos architektūra – Rusnė garsėja etnografinėmis sodybomis.

L.P.: Kokiu mastu pastatas konvertuojamas ir kaip jis įsikomponuos į Mažosios Lietuvos architektūrą?

A.: Tūris ir aukštis išliks tokie patys. Bus pakeistas pastato fasadas, jis įgys Mažosios Lietuvos vokiškų gamyklų architektūros cinkelį – eksterjere bus panaudotas raudonų plytų ir šviesaus tinko derinys, taip pat sumūrytos tų pačių plytų arkos, atsiras ir medinių detalių. Kad pastato viduje netruktų natūralaus apšvietimo, atsiras milžiniški langai. Kiekvienas loftas iš išorės bus pažymėtas masyviais numeriais. Toks dekoravimas – nedidelė užuomina į elingą, patalpą sportiniams laivams laikyti.

P.: Plėtojant „Amber Lofts“ labai svarbus istorinis kontekstas, taigi pastato apipavidalinimui bus naudojamos ne naujai gamintos, tačiau autentiškos plytos, pagamintos Belgijoje.

L.P.: Kaip keisis patalpų vidus? Ar tai bus išskirtinai atostogoms pritaikyti namai ar juose bus galima gyventi nuolatos?

A.: Ankstesnės „Rusnės žvejo“ dirbtuvės buvo vienas didelis sandėlys. Dabar jis išdalytas į 20 atskirų erdvių, kurių kiekvienos plotis siekia maždaug 50 kv. m. Jas įrenginėdami savininkai turės absoliučią laisvę. Loftų aukštis prašmatnus – 7 m., taigi patalpose bus galima įsirengti antresoles.

„Amber Lofts“ bus sukurtos visos sąlygos gyvenimui. Vis dėlto aplinka ten savaime įpareigoja atostogauti. Ilsėtis bus galima ir žiemą, ir vasarą – dabartinio pastato fasadai puikiai apšiltinti, bus įrengtas grindų šildymas.

P.: Mums svarbu, kad pastato komforto lygis atitiktų aukščiausius reikalavimus. Todėl tai bus gerai išdirbtas, ne masiniam vartojimui skirtas produktas, tinkamas ir gyvenimui, ir poilsiui.

L.P.: Kas „Amber Lofts“ kurs atostogų atmosferą?

A.: Ten nieko nereikia kurti. Nepaisant to, ar Rusnės saloje atsiras konkretus statinys, ar ne, atostogų dvasia ten visados buvo ir bus. O gerai įrengtos, patogiam poilsiui pritaikytos patalpos tiesiog leis ilgiau pasimėgauti laisvės ir amžino šventadienio vaibu. Čia bus galima apsigyventi greta vandens,  pasijusti gamtos dalimi, tiesiog būti, stebėti paukščius (netoliese – pagrindinė paukščių perimvietė), užsiimti žvejyba, laivyba, vandens sportu.

L.P: Pusiau juokais, pusiau rimtai, ar „Amber Lofts“ turi ką nors bendrą su legenda apie Gintaro kambarį, kurio liekanos, manoma, yra kažkur Rusnėje? Deja, niekas nežino kur…

A.: Menki juokai. Jeigu atvirai, tai Gintaro kambarys yra vienas iš 20 „Amber Lofts“ loftų (bando išlaikyti rimtį).

P.: Tai bus savotiška loterija. Būsimieji loftų šeimininkai trauks burtus ir vienam iš jų atiteks Gintaro kambarys (susijuokia abudu ).

L.P.: Kokį įsivaizduojate „Amber Lofts“ gyventoją? Ar ši vieta tinkama draugams, šeimoms, vienišiams?

P.: Nesiryžčiau griežtai skirstyti būsimų „Amber Lofts“ gyventojų į grupes. Vietos užteks visiems – ir draugams, ir šeimoms, ir vienišiams. Svarbiausia, jog ši vieta – viena iš pačių patraukliausių poilsiui ir geram laiko praleidimui Lietuvoje.

Kiek vėliau tai gali tapti mados ir statuso reikalu. Visoje Europoje jau kuris laikas juntama tendencija – judėti kuo arčiau vandens telkinių.  Nors dabar nekilnojamojo turto bei žemės kainų lygis Rusnėje kur kas žemesnis, nei Neringos pusiasalyje, turint omenyje „Amber Lofts“ lokaciją, jis neabejotinai kils.

A.: Savaime suprantama, jog gerai praleisti atostogas nori visi – ir draugų kompanijos, ir šeimos su vaikais. Vienišiams tai irgi bus tinkama rezidencija. Manau, jog ramiai pamedituoti bei atgauti jėgų čia užsuks ir verslininkai ar išsekę karjeristai.

L.P.: Loftai – plačios paskirties erdvės. Kuo „Amber Lofts“ gali būti patrauklūs ne tik gyventojams, tačiau ir verslo organizacijoms?

P.: Didelei verslo organizacijai, norinčiai parodyti savo ekonominį potencialą, tai – nuostabi vieta laikyti jachtą su kompanijos pavadinimu, turėti patalpas, kur gali ilsėtis verslo partneriai, kur galima apgyvendinti užsienio svečius. Manau, kad gamtos, nepigios prabangos ir buvusių dirbtuvių gamyklinės estetikos derinys tiesiog rauna stogą.

Unikali lokacija

„Amber Lofts“ vystomi Rusnėje – naujas loftų vystytojo „Concept Lofts“ projektas. Jis kurdinamas didžiausioje Lietuvos saloje ir jauniausioje sausumoje. Rusnės seniūnija priklauso Nemuno deltos regioniniam parkui.

Gyvenimą Rusnėje kuria vanduo – po langais tekantis Nemunas, banguojančios Kuršių marios, ranka pasiekiama Baltijos jūra. Išskirtinės geografinės ir gamtinės sąlygos čia leidžia užsiimti žvejyba, laivyba, įvairiomis vandens sporto ir pramogų rūšimis. „Amber Lofts“ atostogų saloje galima stebėti  retas paukščių rūšis, grožėtis atsiveriančiu vaizdu į Kuršių Neriją ir Parnidžio kopą.

Facebook comments:

Nėra komentarų »

Dar nėra komentarų.

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

Norėdami komentuoti, turite prisijungti.