Stainless steel

Įrengdamas loftą Milane, architektas Markas Dellatorė siekė išlaikyti autentišką buvusio sandėlio stilistiką, atviras erdves ir išvengti minimalizmo.

Penkių metrų aukščio buvusiame sandėlyje karaliauja metalas bei prabangios detalės. Čia netrūksta inovatyvių sprendimų, naudojamos neįprastos medžiagos bei jų deriniai. Pavyzdžiui, papildoma stiklinių laiptų funkcija – savitas apšvietimas, o miegamasis dekoruotas oksiduotu variu.

Šis būstas yra puikus “itališko” lofto pavyzdys. Jis atviras, tačiau kartu intymus ir grakštus. Loftui elegancijos suteikia netgi betono grindys, dengtos eksposidine derva, maišyta su metalo milteliais. Neįprastą intymumą kuria raudona ir jos atspalviai. Raudona spalva – tipinis Italijos geležinkelio elementas, kuris įkvėpė būsto interjerą.

Valgomajame dera grubus metalo stalas, prabangus sietynas bei sendintos, byrančio tinko efektu dekoruotos sienos. Preciziški lofto baldai sodrių, tamsių spalvų. Skaitymo erdvei parinkta raudona sofa ne tik patogus poilsio baldas, tačiau ir vienas iš nedaugelio ryškių akcentų, kurie pagyvina būsto interjerą bei atskiria erdves.

Lofto erdvės atviros, nesusikirstytos į atskirus kambarius, tačiau jas aiškiai dalija griežtų formų baldai, skirtingos tekstūros, spalvų kuriamas kontrastas.

Privatūs ir uždaresni tik antrame aukšte įrengti miegamieji. Grindys – stiprus šių erdvių akcentas. Architekto sprendimu buvo panaudotos restauruotos tamsios prancūziško ąžuolo lentos su sava istorija ir autentiška dvasia.

Išskirtinai preciziška virtuvė. Būsto savininkas – savamokslis kulinaras, taigi architektas pasiūlė ją įrengti pagal profesionalaus restorano standartus. Nerūdijančio plieno įrangai bei steriliai aplinkai jaukumo suteikia įprasti namų apyvokos reikmenys.

Metalas drąsiai naudojamas ir vonios kambariuose.  Šeimininko vonios kriauklė, sukonstruota iš gelžbetonio, dengto medžiaga, primenančia geležį. Sudėtingą užduotį įgyvendinę profesionalai sukūrė estetišką bei funkcionalų  vonios elementą.

Dar viena eksperimentinė kriauklė įrengta skalbykloje. Ji sukonstruota taip pat kaip ir kriauklė šeimininko vonios kambaryje, tačiau padengta ne keraminėmis plytelėmis, o blizgia derva. Išdžiūvusi ji sukuria seno, surūdijusio, trūkinėjančio metalo įspūdį.

Svečių vonios kambarys, įkvėptas Paryžiaus metro, – nestandartinis “metalinio” lofto sprendimas. Čia naudojami vintažiniai įrengimai, o medžiagos yra identiškos, esančioms Prancūzijos sostinės požemyje. Pasak M. Dellatorės, nepaisant retro dvasios, ši uždara erdvė organiškai įsilieja į metalo, geležinkelio, dirbtuvių tematiką.

Išsiskiria ir trečiasis vonios kambarys, įrengtas pagal šeimininko sūnaus pageidavimus. Architektas liko maloniai nustebintas spalvingo šios erdvės dizaino.

Informacijos šaltinis: www.loftenberg.com

Facebook comments:

1 komentaras »

  1. avatar vonių dizainas Says:

    Nerealiai gražu! Man baisiai patinka metalinės aplinkos, nors neišvengiamai tada vis tenka galvoti apie kaip tokias aplinkas apšildyti? Nei matomų radiatoriu.. gal grindys visur šildomos? Bet jau pagrindinės vonios kriauklė.. oh, tiesiog svaigstu. Labai gražu! Benė

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

Norėdami komentuoti, turite prisijungti.