Spitbanko fortas

Solento sąsiauryje, skiriančiame D. Britanijos Vaito salą nuo žemyninės dalies, jau daugiau nei šimtmetį stūkso XIX a. Spitbanko fortas – milžiniška betono sala, kurios pirminė paskirtis buvo Portsmuto uosto apsauga.

Tačiau šiomis dienomis Spitbankas tapo įspūdingu viešbučiu, kurio konversija virto tikru architektūriniu iššūkiu.

Forto rūsyje anksčiau buvo amunicijos saugykla, įrengtas erdvus ginklų denis bei kiemelis, o ant stogo suprojektuotas švyturys bei papildomos aminucijos saugyklos.

Grubių formų uždarame pastate architektų komandai teko suplanuoti maksimaliai patogią ir estetišką erdvę, kuri yra griežtai ribojama forto sienų ir jo karinės priešistorės.

Konversijos metu forto struktūrinius elementus nuspręsta palikti atvirus ir išnaudoti juos kaip pamatą naujiems dizaino sprendimams.  Įspūdingo interjero dalimi tapo raudonų plytų eilės, geležies paviršiai bei kniedytos sienos.

Dabar alternatyviame viešbutyje vyrauja klasikinė interjero ramybė, naujausių technologijų prisilietimai bei neutralių spalvų deriniai.

Forto švyturys vis dar siunčia signalus į jūra saugodamas savo simbolinę prasmę ir rodydamas išskirtinio konversijos projekto funkcionalumą.

Informacijos šaltinis: www.loftenberg.com

Facebook comments:

Nėra komentarų »

Dar nėra komentarų.

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

Norėdami komentuoti, turite prisijungti.