Išaugo mažųjų loftų paklausa

Mažieji loftai, kurių dydis siekia iki 30 kv. m., vis labiau domina lietuvius. Pasak UAB „Microlofts“, kuri pertvarko pastatą Vilniuje, Kalvarijų gatvėje, kurdama modernius, mažu dydžiu išsiskiriančius loftus, projekto pardavimo vadovės Linos Valantiejūtės-Stasiukynienės, nors pardavimai pradėti tik 2013 m. rugsėjį, jau parduota apie 60 proc. loftų. Šių loftų išpopuliarėjimą L. Valantiejūtė-Stasiukynienė sako siejanti su žema jų kaina ir Lietuvoje vis stiprėjančiu iš Vakarų ateinančiu suvokimu, kad būste svarbiausia ne jo plotas.

„Jaučiamas labai stiprus klientų susidomėjimas. Pastebime, kad praėjo laikai, kai 50 kv. metrų nesiekiantį butą lietuviai laikė menku ir nevertu dėmesio. Besikeičiantis požiūris ypač matyti iš pastaruoju metu nekilnojamojo turto rinkoje padidėjusios mažų būstų paklausos. Tokia tendencija liudija, jog vis ryškesnė dalis šalies gyventojų racionaliai žvelgia į patalpas ir perima vakarietiškus įpročius. Pastarieji jau senokai įvertino mažo būsto privalumus ir keliasi į nedideles erdves“, – pažymi projekto pardavimo vadovė.

Mažųjų loftų išpopuliarėjimą būtent dabar L. Valantiejūtė-Stasiukynienė linksta sieti ir su artėjančiu euro įvedimu. Ji pažymi, kad mažieji loftai yra dažnas gyventojų, sukaupusių maždaug 100 tūkst. litų santaupas ir ieškančių, kur jas patikimai investuoti prieš Lietuvoje atsirandant eurui, pasirinkimas.

„Pastebėjome ir dar vieną tendenciją – tėvai investuoja į pirmuosius savo vaikų būstus, sumokėdami pradinę įmoką. Jaunam žmogui įsigyti mažąjį loftą naudinga: imant 35 metų paskolą, mėnesinė įmoka būna maždaug 260 litų. Tai daug mažiau, negu jam tektų sumokėti būstą nuomojant“, – sako L. Valantiejūtė-Stasiukynienė.

Projekto pardavimo vadovė pažymi, kad loftai yra įrengti labai patogioje geografiškai vietoje: Žirmūnuose, netoli miesto centro ir didžiųjų prekybos centrų. Be to, pasak jos, net ir mažose erdvėse architektams atsiveria didelių galimybių, pavyzdžiui, kai kuriuose mažuosiuose loftuose bus įrengtos terasos. Visi mažieji loftai pasižymi individualiu autonominiu šildymu, turi B klasės energinio naudingumo sertifikatą.

„Architektūriniai projekto sprendimai leidžia efektyviai išnaudoti pastato struktūrą ir aplinką, kurti bei projektuoti nestandartines erdves. Šie loftai skirti aktyviems ir šiuolaikiškiems žmonėms, norintiems gyventi kompaktiškame, gerai išplanuotame, visus poreikius atitinkančiame būste“, – pabrėžia L. Valantiejūtė-Stasiukynienė.

Mažuosius loftus „Microlofts“ projektui projektavęs architektas Antanas Pikalovas pažymi, kad nors Lietuvoje jie atsirado tik neseniai, daug kur užsienyje, kur būsto kainos didelės, pavyzdžiui, Niujorke arba Los Andžele, tokio tipo būstai jau kurį laiką yra labai populiarūs. Architektas pažymi ir Lietuvoje stengęsis pritaikyti išsivysčiusių užsienio valstybių patirtį.

„Svarbiausias iššūkis, projektuojant šiuos mažuosius loftus, buvo pasiekti, kad nedidelis plotas taptų privalumu, o ne trūkumu. Loftus projektavome su terasomis, taip pat su dideliais langais, sudarančiais erdvės įspūdį. Be to, didelį dėmesį skyrėme išplanavimui. Gyvenant mažajame lofte itin patogu tai, kad įvairūs baldai gali atlikti net keletą funkcijų: pavyzdžiui, lova susistumia ir tampa sofa, valgomasis stalas gali būti pritaikomas darbui. Moderniam, šiuolaikiškam žmogui tai patogu“, – sako A. Pikalovas.

Mažųjų loftų adresas – Kalvarijų g. 143, kur anksčiau buvo įrengtas administracinis pastatas. Visai netoli įsikūrę prekybos centrai „Ozas“ ir „Akropolis“, „Vichy“ vadens parkas, Verkių parkas, „Impuls“ sporto klubas, kiti prekybos ir laisvalaikio objektai. Centrą iš loftų pasiekti tiek nuosavu, tiek viešuoju transportu galima per 5-10 min.

Mažųjų loftų kainos svyruoja nuo 98 iki 120 tūkst. litų, o pradinė įmoka, imant ilgalaikę paskolą, siekia iki 25 proc. nuo šios sumos.

Loftų statybos darbai prasidėjo 2013 m. vasarą, o įsigyti juos galima nuo 2013 m. rugsėjo. Vykdant projektą, numatoma įrengti 69 modernius loftus. Loftų statyba bus baigta artimiausiu metu, tuomet liks tik apdailos darbai. Projekto statybų valdytojai ir techniniai prižiūrėtojai yra statybų įmonė UAB „Contestus projektai“ – bendrovė, priklausanti „Contestus“ grupei, skaičiuojančiai 13-os metų sėkmingą statybos projektų valdymo patirtį.

„Microloft“ mažųjų loftų projektas vykdomas šalia projekto „Loft Town“, kuris jau vadinamas pirmuoju loftų miestu Rytų Europoje. „Loft Town“ projektą vykdo UAB „Penkių kontinentų investicijos“.

Facebook comments:

1 komentaras »

  1. avatar Romas Says:

    Lengvai pasiteirausiu. O mikroloftuose taip pat nebus pakankamo dujų ir vandens slėgio kaip ir šalia esančiuose didžiuosiuose loftuose? Elektros itampa svyruos? Liftams spėju irgi pataupėt? Laiptines bent jau visas įrengsit ar pusė bus “Gaisrininku”… Medžiagų kokybė po tokiu mažu siurprizų jau turbūt ir stebint neturėtų…
    Labai Lietuviškas projektas – idėja gera, nupiginama iki tiek kad perlipamos elementarios ribos, o po to siekiama susižerti kiek galima daugiau pelno ir taip nusiplauti kad nei Contestus nei 5 kontinentai nei dar kas nors nebebus pasiekiami… Beje jau dabar nera kur parkuotis.. kai visi mikroloftininkai pradės gyventi bus baisiau nei tarybinių rajonų kiemuose… Be viso to dar ir nesutvarkytuose – išdaužyti kaip po keletos aviacinių bombų. Good f*** luck jum taigi nusispjaut ant to kas ten gyvens ir kaip…

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

Norėdami komentuoti, turite prisijungti.