V. Diawara: Naujamiesčio veidas keičiasi

Viktoras ir Živilė Diawaros neabejoja, kad „Radio Lofts“ naujakuriai įneš naujų idėjų tolimesnei loftų raidai

Vilniaus Naujamiesčio loftų bendruomenė sveikina naujus kaimynus – buvusioje radijo imtuvų gamykloje „Elfa“ vystomą projektą „Radio Lofts“. Bendruomenės atstovų teigimu, projekto vystymas gerina Naujamiesčio infrastruktūrą ir keičia rajono veidą, o būsimieji „Radio Lofts“ naujakuriai įneš naujų idėjų tolimesnei loftų raidai.

„Elfos“ pastate penkerius metus veikiančio nepriklausomo kultūros centro „Loftas“ steigėjo menininko Viktoro Diawaros teigimu, Lietuvos loftų kultūra pamažu įgauna savitą ir atpažįstamą veidą, o naujų loftų kūrimasis, jų gyventojams įsiliejant į judrią bendruomenę bei įnešant savo indėlį – neatsiejama to dalis.

„Naujamiestyje įsikuria daug įvairių sričių atstovų, kurie nuolat vieni kitiems pateikia netikėtų idėjų ir kūrybiškai keičia savo alternatyvių namų bei viso rajono veidą. Išskirtinės buvusios radijo imtuvų gamyklos erdvės – puiki vieta  ne tik vykdyti kultūros ar verslo projektus, bet ir kurti nestandartinius būstus“, – sako V. Diawara.

V. Diawaros žmona Živilė Diawara pažymi, kad labai svarbu, jog „Radio Lofts“ vystytojas „Concept Lofts“ prisidės prie Naujamiesčio infrastruktūros sutvarkymo.

„Kol kas rajonui dar trūksta įdomių eksterjero sprendimų – rekonstrukcijos daugiausia vyksta pastatų, kiemų viduje. Tačiau besivystančiam rajonui svarbūs ir tokie infrastruktūros klausimai kaip gatvių apšvietimas, stovėjimo aikštelės ar apželdinimas. Naujasis projektas padės Naujamiesčiui dar labiau tobulėti ir tapti dar geresne vieta tiek gyvenimui, tiek komercinei veiklai“, – sako Ž. Diawara.

„Elfos“ gamyklos patalpose šiuo metu veikia menų inkubatorius „Loftas“, taip pat čia įsikūrusi „LRT Opus“ vasaros terasa, kūrybinėje erdvėje „Namas” reziduoja dešimtys muzikos kūrėjų, prodiuserių, vadybininkų, veikia grupės „Skamp“ studija, rugsėjį bus atidarytas multifunkcinis sporto kompleksas „IndEx Hall“ su uždarais teniso kortais bei sporto salėmis.

Gamyklos kaimynystėje taip pat verda gyvenimas: jau kelerius metus vystosi įvairios kūrybinės ir verslo iniciatyvos, dirba dizaineriai, veikia fotografijos  ir video studijos, reklamos agentūros, restoranai, viešbučiai, Vilniaus dizaino kolegija.

„Concept Lofts“ – vieni pirmųjų loftų projektų vystytojų Lietuvoje, Naujamiestyje plėtojantys nebe pirmą projektą. Būtent šiame rajone  bendrovė įgyvendino pirmąjį tikrą loftų projektą Vilniuje – „SoHo Lofts“. „Concept Lofts“ taip pat yra įgyvendinusi „Mini Lofts“ ir „BelMonto Loftų“ projektus.

Pastate, kuriame vystomas „Radio Lofts“ projektas, XX a. pr. buvo įkurta pirmoji Lietuvoje radioelektronikos gamykla „Elektric”, kuri 1927 m. į rinką išleido savos konstrukcijos radijo imtuvus, pelniusius aukso medalius tarptautinėse Paryžiaus ir Florencijos parodose. Pokario metais čia įsikūrė radijo imtuvų gamykla „Elfa“.

Nėra komentarų

Dar nėra komentarų.

Šio įrašo komentarų RSS srautas.

Komentavimas šiuo metu uždarytas.