Lofto apšildymo privalumai

Ieškantiems naujo būsto ir nenorintiems permokėti už šildymą geras pasirinkimas yra mažieji loftai, sako nekilnojamojo turto agentūros „Ober-Haus“ Senamiesčio biuro vadovas Marius Čiulada. Eksperto teigimu, mažųjų loftų gyventojai prasidedantį šildymo sezoną gali pasitikti nebijodami dėl sąskaitų: įrengtas autonominis šildymas bei kiti inžineriniai sprendimai sumažina šildymo išlaidas kelis kartus. Šiuo metu Vilniuje plėtojamo mažųjų loftų projekto „Radio Lofts“ vystytojai taip pat drąsiai teigia, kad šiuose loftuose gyventojams šildymas per visą sezoną tekainuos vos pusę minimalaus mėnesio atlyginimo.

„Mažojo lofto vieno kvadratinio metro apšildymo kaina yra reikšmingai mažesnė, lyginant su daugeliu įprastinių butų. Nedidelis tokių loftų plotas lemia, kad šildymas nesieks 100 litų per mėnesį. Tuo tarpu naujos statybos 1-2 kambarių butuose kaina dažnai būna gerokai didesnė, apie 150-200 litų, senos statybos butuose gali siekti ir 300-400 litų per mėnesį“, – skaičiuoja M. Čiulada.

Tokias mažas kainas, sako M. Čiulada, lemia gera loftų sienų izoliacija ir juose įrengtas autonominis šildymas. Toks šildymas sudaro galimybę gyventojams, pavyzdžiui, išeinant į darbą šilumą sumažinti, o grįžus padidinti. Esant namuose šilumą taip pat galima reguliuoti.

„Be to, daugelyje mažųjų loftų egzistuoja ir galimybė įsirengti židinį. Tai taip pat lemia, kad šildymo sąnaudos mažėja, jau nekalbant apie tai, kad židinį apskritai malonu pasikūrenti žiemos vakarais“, – teigia M. Čiulada.

Šiuolaikiniuose loftuose diegiamas autonominio šildymo sistemas  kaip loftų ekonomiškumo priežastį išskiria ir architektas Lukas Rekevičius. Pasak architekto, tokių sistemų dėka lofto šildymas nekainuoja brangiai net ir nepaisant didelio jų aukščio. Atskirų loftų šildymo sistemos įrengiamos sienose arba grindyse. Įrengiant jas sienose, renkamasi iš keleto variantų – šildymo sistemą galima paslėpti, bet, siekiant išlaikyti industrinį pojūtį, jos gali tapti interjero dalimi.

Pasak architekto, šildymo sistemos efektyvios tik tuomet, kai yra profesionaliai įrengtos. „Šiuolaikiniuose loftų projektuose pilna renovacija ir komunikacijų sutvarkymu pasirūpina vystytojai. Keičiami langai, vykdomi fasado apšiltinimo darbai, taigi gyventojai atsikrausto į pilnai įrengtus loftus, kurių sienos puikiai sulaiko šilumą, o naujakuriams nereikia spręsti šių techninių klausimų“, – sako L. Rekevičius.

Specializuotas loftų vystytojas „Concept Lofts“, dabar Vilniuje, Naujamiestyje vystantis mažųjų loftų projektą „Radio Lofts“, diegia visas pažangiausias šildymo naujoves. Todėl „Concept Lofts“ vadovas Andrius Voišnis teigia, kad šiuose loftuosešildymo sąskaitos už visą šildymo sezoną sieks iki pusės minimalaus mėnesinio atlyginimo.

„Vystant „Radio Lofts“ projektą ypatingą dėmesį skiriame ekonomiškumo užtikrinimui. Ventiliuojamas fasadas su akmens vatos plokštėmis, langai su trigubu stiklo paketu ir autonominis elektrinis šildymas su rekuperacine sistema lems ypač mažas šildymo sąskaitas. Skaičiuojame, kad „Radio Lofts“ gyventojas per visą šildymo sezoną už šildymą sumokės maždaug pusę minimalaus mėnesio atlyginimo. Dabar tiek dažnas vilnietis sumoka per pusantro-du mėnesius“, – sako A. Voišnis.

Vilniuje naujakuriams siūlomi du mažųjų loftų projektai. Projekto „Radio Lofts“ darbai vasarą pradėti Naujamiestyje, buvusioje radijo technikos gamykloje „Elfa“. Sostinės Kalvarijų gatvėje įkurti mažieji projekto „Microlofts“ būstai.

Nėra komentarų

Dar nėra komentarų.

Šio įrašo komentarų RSS srautas.

Komentavimas šiuo metu uždarytas.