Jaunieji menininkai gaivins Naujamiestį

Jaunieji kūrėjai sieks atgaivinti Vilniaus Naujamiesčio viešąsias erdves, radikaliai pakeisdami vieną šio rajono viešojo transporto stotelę. Trisdešimt jaunų ir talentingų menininkų rugsėjo 21 dieną menų fabrike „LOFTAS“ pristatė savo sukurtas originalias ir inovatyvias stotelių dizaino koncepcijas. Šiuo renginiu Vilniuje startavo neformalus bendruomenės judėjimas „Naujamiesčio revoliucija“, kurios iniciatoriai žada šio sostinės rajono atgimimą.

Jaunieji menininkai siūlo viešojo transporto stolelę paversti žaidimų aikštele, jaukia poilsio zona su supynėmis ar tikra revoliucijos vieta su granatomis. Stotelės projektą, kuris bus įgyvendintas, išrinks speciali Vilniaus dizaino kolegijos komisija ir Naujamiesčio bendruomenės nariai, kurie už labiausiai patikusią koncepciją galės balsuoti socialiniame tinkle „Facebook“. Judėjimo iniciatoriai teigia, jog išrinkus geriausią projektą, jis bus įgyvendintas po mėnesio.

Vienas iš judėjimo iniciatorių Vytautas Matulevičius sakė, jog „Naujamiesčio revoliucija“ yra unikalus bendruomenės projektas, siekantis savo veikla vilniečiams parodyti Naujamiesčio išskirtinumą ir prikelti šį rajoną naujam gyvenimui.

„Naujamiesčio revoliucija“ vienija iniciatyvius šiame rajone gyvenančius, dirbančius ir kuriančius žmonės. Unikali šio rajono industrinė architektūra yra neatsiejama Vilniaus kultūros paveldo dalis. Mes tikime, kad šis bendruomenės judėjimas savo pavyzdžiu ir veikla tai sėkmingai įrodys. Neatsitiktinai pirmasis mūsų judėjimo vykdomas projektas yra viešojo transporto stotelės apipavidalinimas – tai yra objektas, kurį kiekvieną dieną mato daugybė žmonių. Toks dėmesys padės mums skleisti žinią apie mūsų veiklą“, – sakė V. Matulevičius.

Be jaunųjų Vilniaus dizaino kolegijos studentų sukurto revoliucinio viešojo transporto stotelės apipavidalinimo, artimiausiu metu Naujamiestyje atsiras jaukios varpelių alėjos, vyks nemokami nekomercinio kino renginiai. „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatoriai taip pat žada architektų kūrybines dirbtuves, kuriose bus diskutuojama apie Naujamiesčio reikšmę miestui, potencialą ir neišnaudotas galimybes.

Neformalią „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatyvinę grupę sudaro menų fabrikas „LOFTAS“, „Daiktų viešbutis“, Vilniaus dizaino kolegija ir kiti. Judėjimo atstovai teigia, jog visada laukia aktyvių ir iniciatyvių žmonių, kurie nori prisidėti prie šio bendruomenės projekto.

Daugiau informacijos apie judėjimą – www.newtownrevolution.lt

Facebook comments:

Nėra komentarų »

Dar nėra komentarų.

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

Norėdami komentuoti, turite prisijungti.