Lofto stilius I

Lofto stilius – palyginus naujas dizaino sprendimas, kuris gimė urbanizacijos programos saulėtekyje – procese, kai seni plytiniai sandėliai, fabrikai bei mokyklos, virto daugiaviečiais būstais be vidinių pertvarų, užtai su daugybe erdvės. Loftas, verčiant paraidžiui reiškia palėpę, Amerikoje dar vadinamas viršutiniu prekybinio centro ar sandėlio aukštu. Ateities interjero taškas lofto stiliuje – tai šiuolaikinės faktūros, pavyzdžiui, metalas ir stiklas ir jų derinimas su mūrinėmis sienomis ar grindlentėmis, tokiu budu taupant medžiagas.

Baltai dažytos sienos ar neapipavidalintos plytos suteiks viską, ko reikia sąjungai tarp ultramadingų baldų ir ko nors stebuklingai reto, sakykim, vonios ant kojelių ar karalienės Viktorijos laikų radiatoriaus. Seno bei naujo suderinimas – tai du klodai, garantuojantys lofto stiliaus sėkmę, todėl yra ypač svarbu tinkamai suplanuoti erdves.

Loftas – išskirtinai individualus stilius. Kai kurie šių „palėpių“ savininkai renkasi pačius ryškiausius spalvų blokus, ne visai pirminių atspalvių, kiti renkasi grafiką ir matines, niūresnes spalvas – tam, kad dar kartą akcentuotų visiškai urbanistinį pojūtį – komplektuojant jas su plytomis ir paties pastato lentomis.

loft6Atviros spalvos atkreipia dėmesį didesnėse ir atviresnėse erdvėse, bet geriau naudoti jas saikingai. Taip pat išmintinga naudoti tik vieną ryškų atspalvį vienai patalpai. Viena skaisčiai raudona ar indigo spalvos siena sukels tiesiog stulbinantį efektą, visiškai baltame ar plytiniame interjere ir, nepaisant to, sugebės išskirti atskirą zoną. Tokiu pavyzdžiu galima nudažyti tolimąją akląją holo arba valgomojo sieną, ir to paties atspalvio aksesuarų dėka, sakykim, pagalvėlėmis ar vazomis, pridėti pilnatvės pojūtį.

O jeigu atvira, ryški siena nėra jūsų skonio, tai matinei prigesinti atspalviai tikrai patiks – jie kur kas minkštesni ir nėra tokie krintantys į akis, taip pat labiau pritaikyti pabrėžti urbanistinį lofto stilių.

O štai grindjuostės ir langų rėmai turi būti iš natūralaus medžio ar bent jau nudažyti tokiomis spalvomis, kad susilietų su bendru interjeru, bet ne gyventų atskirą gyvenimą.

lofts10Didžioji erdvės dalis, įforminta kaip lofto stilius, negali būti dalinama į atskirus kambarius. Greičiau tai yra skirtingos paskirties zonos, nustatytos tik dėl jame išdėliotų baldų. Zonų atskyrimui gali tarnauti dvipusės knygų lentynos ar pertvaros iš stiklo blokų, tam, kad atskirtų virtuvės ar vonios teritorijas. (Kai kuriais atvejais stiklo blokai gali pakeisti langus).

Virtuvės zoną galima atskirti ne tik baldais, bet ir virtuvine plytele. Ji gali būti didelių matmenų, su metalinėmis detalėmis, suteikianti industrinį prieskonį jūsų lofto stiliaus virtuvei. Ypač gerai žiūrisi plieninė plytelė su integruotu gartraukiu bei apsaugine panele iš nerūdijančio plieno, pasiekiant maksimalų efektą. Kaip taisyklė, įvairios spintelės ir lentynėlės pastatomos palei vieną sieną, o šalia yra salelė palikta stalui (kuris, beje, gali būti ant ratelių).

„Pilvoti“ retro šaldytuvai – blyškiai melsvi, kobalto spalvos, skaisčiai raudoni ar netgi švelniai rausvi – taip pat yra ypatingai populiarūs.

Siena šalia viryklės (jeigu vis dėl to tokia yra) negali būti klota standartinėmis plytelėmis. Vienspalvė mozaikinė plytelė, lakštas nerūdijančio plieno ar žalsvas nedūžtantis stiklas – štai kas įneš pramoninės estetikos dvasią.

lofts17

Svetainė išsiskiria didelėmis sofomis, taip pat krėslais, kurie gali būti sulyg foteliu, o sofos – visiškai milžiniškų proporcijų. Realiai „palėpei“ reikalingi į akis krintantys efektai, tam, kad neatrodytų tuščia ir niūri. Sofų apmušalai gali būti iš nutrintos odos, verstos odos, alpakos, kašmyro ar „guzeliais“ apsiūtos faktūros. Spalvos: gili šokoladinė, vaiskiai kreminė, ar leopardo, zebro kailio ornamentika. Fetras ir veltinis yra tinkamos medžiagos kilimams. Iš viso tikrame atviro išplanavimo lofte kilimas atlieka didelę reikšmę kaip stiprus optinis agregatas, saugantis visą svetainės teritoriją.

Visi naminiai pramogai skirti reikmenys turi būti išdėstomi su atitinkama pagarba jų „brendams“ bei logotipams. Didelių išmatavimų plokščiaekranis televizorius, stulbinantis muzikinis centras lofto interjero dizainui turi didžiulę reikšmę.

lofts15Daugelyje tikrų lofto apartamentų miegamasis yra ant pakylos, kuri yra lygiu aukščiau likusios patalpų dalies. Jeigu lygis vis dėl to yra vienodas, tai tik viena atitverianti siena suteiks jūsų tyliajam kampeliui kur kas individualesnį toną. Lova žema. Medinė ar iš metalo – chromuoto arba matinio sidabro spalvos. Rūbų pakaba – rėmai ant ratelių – visai kaip parduotuvėje. Spinta – kupė gali nusitiesti nuo sienos ligi sienos ir nuo grindų ligi lubų. Šviesaus medžio ar spindinčio laminato. Didžiulis veidrodis, grindyse įrengti šviestuvai ar efektyvūs toršerai, užuolaidų buvimas ant langų ar jų alternatyva – žaliuzės, horizontalios arba vertikalios. Bet jeigu jums norisi įnešti truputėlį minkštumo, tiesiog iš bet kurios lango pusės nuo grindų ligi lubų padarykite vienspalvį stačiakampį užuolaidoms įstatyti. Taip pat priimtinas yra stambus piešinys ant užuolaidų, jeigu jos vis dėl to yra. Tai gali būti gėlės, grafika ar fotografija.

Iš visų lofto apartamento patalpų būtent vonioje šiuolaikiškas stilius pasiekia savąjį apogėją. Mozaikinė plytelė dengianti grindis ir sienas, kurianti pojūtį tarsi jūs esate viešajame miesto baseine, o plienas, stiklas ir matinė keramika yra tarsi likusių paviršių makiažas. Pati vonia gali būti bet kokia: senovinė ant kojelių, su istoriniais čiaupais ar atvirkščiai visiškai moderni.

Facebook comments:

Nėra komentarų »

Dar nėra komentarų.

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

Norėdami komentuoti, turite prisijungti.